Ponořte se do krásy okrasných a koupacích jezírek

Koupací jezírko

Více informací →

Okrasné jezírko

Více informací →

Veřejný biotop

Více informací →

Výhody jezírek
Technologie
Vlastní design
Koupací jezírka

Ideální kombinace přírodního jezírka a komfortního bazénu

Koupací jezírko na biologické bázi poskytuje odlišnou kvalitu vody oproti klasickému bazénu, s přirozeným koupacím zážitkem a unikátní přirozenou vůní vody. Alternativně nabízíme jezírko s přírodním vzhledem, okrasnými kameny a bazénovou technologií.

Biologická filtrace vody

Biologická filtrace vody spočívá ve využívání bakterií, které jsou nezávadné (nepatogenní) pro člověka, živočichy a rostliny. Správně nastavený filtrační systém účinně eliminuje zakalenou vodu, dlouhé řasy a udržuje vodu průhlednou. Při spuštění nového jezírka je třeba počkat obvykle 3-4 týdny, než se ve filtrační náplni usadí dostatečné množství bakterií, což zajišťuje následnou biologickou filtraci.

Vodní rostliny

Jezírko lze obohatit o vodní rostliny, které částečně filtrování vody zvládají, ale klíčový význam v jezírku představují právě zmíněné bakterie. Pokud zvolíte bazénovou technologii, použití rostlin není možné.

Bazénová technologie v jezírku

V případě že chcete eliminovat kluzkost stěn a dna jezírka způsobenou přirozeným (biologickým) vlivem rostlin a bakterií, lze vytvořit koupací jezírko s využitím bazénové technologie. Úprava vody může zahrnovat použití chloru, ošetření solnou vodou nebo peroxidem vodíku.

Stavba jezírka

Základem je připravená jáma, vyložená geotextilií a speciální fólií. Dno je tvarováno tak, aby jezírko zahrnovalo jak hlubší koupací prostor, tak i mělčinu pro čistící zónu. Mělčina je vyplněna kačírkem, svažující se břehy jsou vyloženy kameny a celý prostor je osázen vhodnými rostlinami. Obvykle se na hlubší část navazuje terasou s molem.

Osvěžte se ve vlastním jezírku.

Vyplňte náš formulář pro rychlou a nezávaznou poptávku hned teď.

Okrasná jezírka

Ideální nejen pro chov okrasných rybek, ale i pro plnohodnotné koupání.

Okrasná jezírka využívají přírodní sílu rostlin a živočichů k čištění vody. El. čerpadlo pohání cirkulaci a filtraci vody. Čím je jezírko větší, tím více se zapojuje přírodní čištění. Ideální jezírko má vyvážený poměr mezi čistou vodní plochou a regenerační zónou s mělkou vodou a rostlinami. Pro jezírka nad 40 m2 je možné zvážit ekologickou metodu čištění, doplněnou o biologickou filtrační sestavu s UV lampou pro stabilnější výsledky v péči o vodu.

Základní potřeby okrasných jezírek

Nemusíte mít obavy z obtížné péče o vaše okrasné jezírko. Postavíme pro vás jezírko, které vyžaduje minimální údržbu.

Čistota vody

Pro čistotu vody má význam poměr zón. Čím větší regenerační zóna tím čistší voda v koupací části.

Vodní rostliny
Špatné umístění jezírka
Okrasná jezírka

Získejte cenovu nabídku ještě dnes.

Veřejné biotopy

Jsme otevřeni i velkým projektům

Rozsah naší práce zahrnuje projektování a konstrukci veřejných biotopů, které slouží jako odpočinková místa, vzdělávací prostředí a zároveň podporují biodiverzitu. Jsme připraveni spolupracovat s obcemi, městy, neziskovými organizacemi a dalšími partnery na vytváření unikátních a udržitelných prostorů, které budou sloužit prospěchu celé komunity.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
O jaký typ jezírka máte zájem?
Vyberte prosím z možností:
Vyberte barvu jezírkové fólie